رفتن به نوار ابزار

قسمت دوم: گرگینه

واهمه: واقعیت ترسناک‌تر از تخیل

قسمت دوم: گرگینه

در قسمت دوم از پادکست واهمه، از گرگینه‌ها میگویم. انسان های شبه گرگی که احتمالا به لطف داستان‌ها و فیلم‌های هالیوودی با اون ها آشنایید. یکی از وقایع خوفناکی که در شهر اِدبرگ آلمان به اسم گرگینه ها تمام شد رو در این قسمت بشنوید.

اگر درباره ماه کامل از هر کسی که در زمینه سلامت روان تخصص داره بپرسید، جوابی می شنوید که بیشتر شبیه افسانه اس تا واقعیت. ماه کامل قدرت این رو داره که بعضی آدم ها رو از حالت عادی روانی شون خارج کنه. خیلی وقته که بشر به توانایی ماه باور داره. در زبان انگلیسی به دیوانه ها لونتیک میگن واژه ای که ریشه در زبان لاتین داره. لونا در لاتین یعنی ماه. قرن هاست که دانشمندان بر این باورند که چرخه تکامل ماه بر روی انسان ها تاثیر داره. اغلب خانواده هایی که فرزند جوون یا نوجوون دارن معتقدند که فرزندشون در هر ماه به مدت کوتاهی غیر عادی، پرخاشگر یا سرکش میشن. همونطور که میدونید ماه موجب بالا و پایین رفتن سطح آب دریا ها و اقیانوس ها میشه که بهش جذر و مد میگیم. اما ماه بر روی ما انسان ها هم تاثیر میذاره شاید با تغییر سطح خون و هورمون های مختلف بدنمون. اما خیلی از ما تاثیر ماه رو باور نداریم و ازش به عنوان موضوعی برای جک استفاده میکنیم. شاید برای اینکه از حقیقتی عمقی فرار کنیم. به هر حال این واقعیت رو باید پذیرفت که اغلب موجودات حالت طبیعی خودشون رو با ماه کامل از دست میدن. نمیشه اسمی از ماه کامل بیاریم و یادی از گرگینه ها نکنیم.

من وحید حسنی هستم، شما به واهمه گوش میکنید.

علم در طول سال های گذشته تلاش کرده تا به دلیل علاقه‌ی ما به گرگینه ها پی ببره. یکی از دلایل، بیماری ناشناخته ای به نام هایپرترای کوسیس ئه. این بیماری موجب رشد غیرعادی مو میشه که گاهی اوقات ممکنه صورت شخص مبتلا رو به صورت کامل بپوشونه. مثل شخصیت مایکل جی فاکس در فیلم گرگ جوان یا شخصیت اسکات در سریال گرگ جوان. روانشناسان یک تشخیص قطعی از بیماری کلینیکال لایکن ثراپی در نسخه چهارم کتاب راهنمای تشخیصی و آماری اختلالهای روانی ثبت کردن. سندروم توهمی کلینیکال لیکن ثراپی موجب میشه بیمار باور کنه داره به یک حیوان تغییر شکل میده. البته که این تغییر در ذهن اوناهاست. اما خب دلیلی برای شروع این افکار باید وجود داشته باشه. بیمارانی که تصور میکنن ناپلئون بناپارت هستن، قبلا دانش زمینه ای از این شخصیت داشتن. به نظرم کسایی که به کلینیکال لیکن ثراپی مبتلا شدن هم نسبت به گرگینه ها شناخت داشتن. به لطف هالییود از سال 1913 تا به الان بیش از 120 فیلم با محوریت گرگینه ها ساخته شده. اما گرگینه ها قدمت بسیار طولانی تری دارن. بیش از 2000  تقریبا 40 سال قبل از میلاد مسیح، گرگینه ها در دست نوشته های شاعر رومی به نام ویرجیل حضور داشتن. آقای ویرجیل در نوشته هاش به مردی به اسم موریس اشاره میکنه که میتونسته خودش رو با استفاده از سموم و گیاهان مختلف به گرگ تبدیل کنه. 50 سال بعد شخصی به اسم گایا پترونیوس رمان طنزی نوشت به اسم ساتِریکن. به نظر شباهت زیادی به رمان ترسناک فردریک کاون نوشته استفن کینگ داره. که داستانش درباره شخصی به نیکو رزه که با دوستش به سفر میره. یه شب دوست نیک پیراهنش رو در میاره، به شکل یه دایره ادرار میکنه،  تبدیل به گرگ میشه و به سمت یه مزرعه بزرگ گوسفند حمله میکنه. روز بعد صاحب گوسفندان به نیک میگه که یکی از چوپان ها به یه گرگ حمله کرده و چنگکش رو در گردن گرگ فرو برده. همون روز دوست نیک برمیگرده در حالی که زخمی مشابه روی گردنش داشته.

در افسانه ای یونانی، با عنوان زئوس خدای یونانیان و پادشاه آرکدیا ، زئوس شکل انسانی به خودش میگیره و به سفر میره، در بخشی از سفر به سرزمین آرکدیا سر میزنه و از دربار سلطنتی دیدن میکنه. پادشاه آرکدیا که اسمش لایکِیان بوده، به طریقی زئوس رو میشناسه و سعی میکنه به روشی یونانی با خوراندن گوشت انسان زئوس رو بکشه. اما زئوس که باهوش بوده متوجه توطئه میشه، در نتیجه برای مجازات کاخ لایکِیان رو با خاک یکسان میکنه، هر 50 پسر پادشاه رو با رعد و برق میکشه و بروی لایکِیان نفرینی میزاره تا مابقی عمرش رو به عنوان یه گرگ زندگی کنه. محققان معتقدند کلمه لایکن ثراپی به معنی تصور تبدیل انسان به گرگ از همین افسانه خلق شده، در یونانی لایکِس یعنی گرگ و آنثِراپاس یعنی انسان، که ترکیب شون شده لایکن ثراپی.

گرگینه ها مختص افسانه های یونای- رومی نیستند. در قرن 13 میلادی، اهالی اسکاندیناوی افسانه رو مطرح کردن که والسانگا ساگا نام داشت. فرهنگ اسکاندیناوی هزاران مایل فاصله جغرافیایی و قرن ها فاصله زمانی با فرهنگ یونان داره. اما در تاریخ افسانه ها شون میشه حضور گرگینه ها رو مشاهده کرد.

یکی از داستان ها در مجموعه والسانگاساگا درباره پدر و پسری به نام های سیگموند وسینتایا اوتلی که باهم به سفر میرن، در دل یه جنگل با یه کلبه مواجه میشن که داخلش یه جفت پوست گرگ پیدا میکنن. پوست ها به کسایی که بپوشنشون، خصوصیات گرگ ها رو میبخشه هم ظاهری و هم باطنی، قدرت، سرعت و مهارت در کشتن. در ادامه داستان اومده که هرکسی که پوست گرگ ها رو بپوشه بعد از ده روز میتونه اون ها رو در بیاره. پدر و پسر هر کدومشون یکی از پوست ها رو میپوشن، و تصمیم میگیرن جداگانه به شکار برن، اما باه توافق میکنن که اگه هر کدومشون به جمعی بیشتر از 7 نفر از انسان ها رسید، زوزه بکشه تا دیگری هم بهش ملحق بشه و با هم انسان ها رو شکار کنن. اما پسر عهد خودش رو میشکنه و 11 نفر رو به تنهایی میکشه، پدر که متوجه این عهد شکنی میشه، به پسر خودش حمله میکنه و شدت اونو زخمی میکنه. خدای اسکاندیناوی اودین، در این ماجرا دخالت میکنه و زخم های پسر رو درمان میکنه، هر دوشون پوست ها رو در میارن و آتیششون میزنن. همونطور که مشخصه گرگینه ها موجوادت ماوراء الطبیعه هستن که زات انسان رو به موجوداتی شوم تغییر میدن. گریگنه ها موجوداتی هستن چرخه زمان به اونا حکم فرماست.

اوضاع در کشور آلمان جالب تر میشه. در سال 1582 کشور آلمان درگیر جنگ بین پروتستان ها و کاتولیک های مسیحی میشه. یکی از شهرهای کوچکی که میزبان هر 2 طرف درگیر جنگ بوده، اِدبرگ نام داشت. این رو هم بگم که در اون دوران شیوع طائون هم موجب مرگ مردم بوده، پس دوره دوره ای پر از درگیری و خشونت بوده. مردم دیگه به از دست دادن عزیزانشون عادت کرده بودن. در نتیجه مردم به ندرت از اتفاقات غم انگیز اطرافشون غافلگیر میشدن.

ابتدا کشاورزان در زمین های اطراف اِدبگر گله هایی از گاوهایی که کشته شده بودن پیدا میکردن. اوایل گاه به گاه این اتفاق رخ میداد اما بعد از مدتی تبدیل به یه اتفاق روزانه شد. تکه پاره شدن گاو ها هفته هر روز داشت اتفاق میوفتاد. کشاورز ها گاو هایی رو که برای چرا به طبیعت میبردن، بعد از مدنی تکه پاره شده پیداشون میکردن. انگار که یه موجود وحشی بهشون حمله کرده بوده. کشاورزان هم تصور کردن که کار گرگ هاست.

اما قضیه به کشته شدن گاو ها ختم نشد، چندین بچه گم شدن، زن های جوون از کنار جاده های اصلی اطراف اِدبرگ ناپدید میشدن، در برخی موارد حتی جسد کسایی که گم شده بودن پیدا نمیشد. جسدهایی هم که پیدا شده بودن به شدت زخمی بودن

طبیعتا مردم با پیدا کردن جسد دختر یا همسر تکه پاره شده شون نمیتونستن مثل قضیه گاوها رفتار کنن، ترس و اضطراب سنگینی به جامعه حاکم شد.

تاریخ اورپا در قرن های 15 و 16 میلادی پر از اتفاقات شوم مثل سحر و جادو، به دار آویختن، سوزاندن. شاید الان برامون عجیب و خنده دار باشه، اما در همون قرن ها گرگینه ها مسئله ای جدی برای مردم اروپا به حساب میومدن. مردم واقعا به وجود گرگینه ها باور داشتن. تاریخدان ها معتقدن فقط در فرانسه بیش از 30000 نفر متهم به این شدن که گرگینه هستن. و صدها نفر به خاطر اینکه تصور میشد گرگینه هستن، سوزانده یا دار زده شدن.

پس ترس از گرگینه ها در شهر اِدبرگ واقعا جدی بوده. یکی از گزارش ها روایت از این داره که در همون دوران، دو مرد به همراه یک زن بیرون از دیوار های شهر اِدبرگ در حال عبور بودن که صدای یک نفر رو از بین درختها میشنون که درخواست کمک داشته، مرد اول برای کمک بین درخت ها میره اما برنمیگرده، مردم دوم ها برای کمک میره و برنمیگرده و زن تلاش میکنه فرار کنه، موجودی از بین درختا خارج میشه و اونو میگیره. جسد دو مرد به شدت زخمی، پیدا میشن اما جسد زن هیچوقت پیدا نمیشه. بعد از مدتی روستایی ها دست و پای آدمهایی که گم شده بودن رو در زمین های اطراف پیدا کردن. در اتفاق دیگه در حالی که بچه ها داشتن کنار یه گله گاو بازی میکردن موجودی از دل درختا بیرون میاد و گردن یه دختر بچه رو میگیره، خوشبختانه یقه ی بلند لباس دختر از پاره شدن گلوش جلو گیری میکنه و موفق میشه که داد بزنه. گاو ها از دادن زدن خوششون نمیاد در نتیجه گله گاوها رم میکنن. اون موجود دختر رو رها میکنه و برمیگرده. این آخرین اتفاق در شهر اِدبرگ بود، بعد از اون مردم تلاش میکنن تا اون موجود رو شکار کنن.

بر اساس نوشته از سال 1589 چند مرد عزمشون جزم میکنن تا اون موجود رو زمین گیر کنن، و برای این کار از سلاح های گرم و سگ ها هم کمک میگیرن. درنهایت شخصی به اسم دکتر فَست موفق میشه به کمک سگ ها موجود رو گیر بندازه بعد از ضرب و شتم، اون موجود شبه گرگ، جلوی چشم شکارچی های دیگه که سر رسیده بودن، تبدیل به یک انسان میشه، انسانی که میشناسنش، یکی از کشاورزهای محترم و ثروتمند منطقه به اسم پیتر استومپ. استومپ به همه چیز اعتراف میکنه، اون ادعا میکنه که وقتی 12 سال سن داشته یه عهد با شیطان میبنده، عهدی که باعث از دست دادن روحش میشه. در این عهد شیطان وعده لذت های افراطی دنیوی رو به استومپ میده، اما مثل اغلب داستان ها نَفس استومپ راضی نمیشه و لذت رو در خون و قتل میبینه. در نتیجه شیطان بهش یه پوست گرگ میده تا با پوشیدنش تبدیل به گرگ بشه. آشنا به نظر میرسه نه؟
آدمایی که برای پیدا کردن پوست گرگ به جنگل رفته بودن هیچوقت پوست رو پیدا نکردن.

شکارچی ها مدت ها به شکنجه ی استومپ ادامه دادن چون سال ها عامل ترس، غم، مرگ و اضطراب در شهر بوده. استومپ اعتراف میکنه که وقتی از شهر عبور میکرده، برای دوستان و عزیزان کسایی که کشته بود دست تکون میداده و باهاشون خوش و بش میکرده، اینکار باعث خوشحالیش بوده. استومپ میگه در همین خوش و بش ها قربانی های بعدی رو انتخب میکرده و نقشه میکشیده که چجوری اونارو به بیرون از شهر بکشونه. اعتراف میکنه که گاهی فقط از سر خوشگذرونی اقدام به قتل میکرده. گوشت گوسفندان و بره ها رو خام به دندون میکشیده و حتی اگه جنینی در دل زنهایی که کشته بوده، پیدا میکرده، میخورده.

ذهن انسان همیشه در حال حل مشکلاته، حتی به صورت ناآگاهانه و یا زمانی که خوابه. دنیا پر از مسائلی که با ما جور در نمیان. گاهی وقتی مشکلات به تلاش های ما غلبه میکنن، برای حل کردنشون به خرافات و اتفاقات ماوراء طبیعه رو میاریم. تکیه دادن به ترس ها افسانه های قدیمی کاره  آسونیه.

در اوایل قرن 18 زمانی که بیماری سل شایع شد، بسیاری از مردم باور کردن که مرده ها دارن جون زنده ها میگیرن. داستان های خون آشامی در اون دوره باعث شد مردم نشانه های بدخیم ابتلا به بیماری سل رو به خون آشام ها نسبت بدن. شاید داستان های گرگینه ای این رو به ما نشون میده که گاهی باید به پدیده های ماوراء طبیعی پناه ببریم. شاید انسان ها برای اینکه بتونن برخی از ترس هاشون از طبیعت رو توجیه کنن، گرگینه ها رو برای ایفای نقش در داستان های ترسناک خلق کردن.

داستان پیتر استومپ شاید فاجعه به نظر برسه اما اگه با نمونه های مدرن قاتل های سریالی مثل جفری دَمِر و ریچارد ترنتون مقایسه کنید تفاوت زیادی نمیبینید. تفاوت مهم استومپ با اونها صد ها سال فاصله در جهت مدرن شدنه. امروز با اختراع چراغ ها تاریکی ها رو میتونیم بهتر کنار بزنیم و به افسانه یا واقعیت بودن وقایع فاجعه بار پی ببریم. الان دیگه انداختن تقصیر ها به گردن هیولا ها یا موجودات شرور سخت تر شده. در پایان از مجازات پیتر استومپ و برقراری عدالت توسط مردم براتون بگم. شاید بعضی ها طاقت شنیدنش رو نداشت باشن. در 31 اکتبر 1589 برای برقرای عدالت، استومپ رو به صورت لخت با تسمه هایی به یک چرخ بزرگ چوبی بستن. و با تیغ های داغ پوستش رو کندن، و با تبر های تیغه های کند داشتن دست و پاش رو قطع کردن. قبل از اینکه سرش رو قطع کنن بستشن به یک چوب و در مقابل مردم شهر آتیشش زدن. در نهایت جسد عذاب کشیده اش روی یه تیرک که بر روی یه مجسمه گرگ بود زدن. عدالت، یا یه مثال دیگه از ظالم بودن انسان. شاید همه ما آدم ها اگه موقعیت پیش بیاد تبدیل به یه هیولا بشیم.

تصویر کاور

Related Articles

قسمت هشتم : هتل استنلی

یه شب سال 1976، کارمند شیفت شب پشت پیشخوان پذیرش وایساده بود که صدای پیانو به گوشش می‌خوره. کارمند که یه خانم بود سریع به سمت اتاق موسیقی می‌ره اما کسی رو اونجا نمی‌بینه. عجیبتر این که همین خانم ادعا می‌کنه که کیلید های پیانو خود به خود در حال نواختن موسیقی بودن. سال 1994  یکی از مهمان های هتل صدای موسیقی از اتاق موسیقی ‌می‌شنوه، وارد اتاق میشه، میبینه یه خانم جوان پشت پیانو نشسته و داره یه قطعه رو می‌نوازه. تصمیم می‌گیره نزدیک تر بره تا هم اون خانم رو ببینه هم موسیقی رو بهتر بشنوه، اما در عرض چند لحظه خانم جوان پشت پیانو به یه پیرمد تبدیل می‌شه و بعد غیبش می‌زنه. آقای استنلی رو بارها روی راه پله‌ی اصلی با کت و شلوار رسمی دیدن، حتی تو آسانسور هم دیدنش. آقای استنلی هیچ وقت به کسی صدمه نمی‌زد، اما خب کسایی که می‌دیدنش می‌ترسیدن هم مهمان‌ها و هم کارکنان. کارکنان مشروب فروشی بار ها گزارش دادن که آقای استنلی و همسرش داشتن اونجا قدم می‌زدن. بعضی ها حتی سعی کردن اون ها رو تعقیب کنن اما خب فایده ای نداشته چون ناگهان غیبشون زده. به روح متعقد باشید یا نباشید، گزارش های مکرر باعث می‌شه درباره روح ها کنجکاو شید. اما انگار فقط آقا و خانم استنلی نبودن که هتل رو تسخیر کرده بودن. گزارش های مشاهده روح از هر 4 طبقه هتل مطرح می‌شدن. اما به شکل کاملا ناجوان مردانه ای روح ها بیشتر از هرجای دیگه ای به اتاق مهمان ها سر می‌زدن.

در اوایل قرن 20 میلادی، بیشتر بازدید کنند‌گان هتل بیشتر از یک آخر هفته رو اونجا می‌گذروندن. در بسیاری از موارد مهمان‌ها بیشتر تابستان رو در اون منطقه یا هتل اقامت داشتن، خب در نتیجه لوازم بیشتری هم با خودشون به سفر می‌بردن تا بتونن حداقل یکی دو ماهی بیرون خونه از یا محل زندگی‌شون، اقامت داشته باشن. کسایی که سریال داون تاون اَبی رو دیدن با این فرآیندی که میگم بهتر آشنان. مهمان‌ها با گاری یا واگنی که لوازمشون، چمدون‌هاشون تو اون ها قرار داشت می‌رسیدن، بعضی‌ها حتی خدمتکار شخصی خودشون رو هم میاووردن، مهمان‌های ثروتمند از خدماتی در هتل بهره‌مند می‌شدن که برای همه فراهم نبود، بچه‌ها و خدمتکارها رو به طبقه چهارم منتقل کردن، مهمان‌ها انتظار داشتن که تو طبقات پایین بچه‌ها رو نبینن اگر هم می‌دیدن صدایی ازشون نشون، یعنی این که بچه‌ها فقط باید تو طبقه چهارم بازی ‌می‌کردن. در نتیجه بچه‌ها بالای سر مهمان‌های دیگه در اتاق ها و راهرو ها طبقه چهارم بازی می‌کردن، می‌خوابیدن، حتی توی گوشه از راه پله بدون پنجره آشپزخونه غذا می‌خوردن. الان دیگه طبقه چهارم هم یه طبقه عادی برای مهمان‌ها محسوب می‌شه. اما بر اساس گزارش‌های متعددی، صدای بچه‌ها همچنان از طبقه چهارم شنیده می‌شه، داستان‌های زیادی درباره‌ی اتاق 418 مطرح شده، صدای خوردن توپ به زمین تو تاریکی، صدای خندیدن و حرف زدن بچه‌ها، صدای برخورد فلز روی کف چوبی اتاق و صدای قدم های بچگانه. مهمان‌ها بارها به خاطر صداهای مختلف هراسون از خواب بیدار شدن. حتی کارکنان هتل هم تجربه‌های ترسناک داشتن، کارکنان با کمی ترس برای تمیزکاری وارد اتاق‌ها می‌شن، چون چندباری شاهد اتفاقات عجیب تو اتاق 418 بودن. بار ها گزارش شده تلویزیون اتاق 418 خود به خود روشن و خاموش شده، یکی از کارکنان ادعا کرده که تخت خواب اتاق 418 رو مرتب و صاف کرده چند لحظه بعد که تخت رو نگاه کرده انگار یه نفر روی تخت دراز کشیده بوده و رد بدن یه شخص روی تخت بوده.

اما این اتاق 418 نبود که بیشترین سر و صدا رو داشت. یکی از اتاق‌های طبقه دوم بود که شاهد تحرکات زیادی بود. گفته شده سال 1911 طوفان باعث قطع برق هتل شد، همه‌ی هتل تو تاریکی فرو رفت. بیشتر مهمان‌ها اون لحظه برای صرف شام طبقه پایین بودن. تاریکی باعث شد همگی تو سالن رقص جمع بشن، کارکنان دنبال این بودن که به صورت موقتی برای مهمان ها روشنایی فراهم کنن. زمانی که داشتن هتل رو میساختن برق یه فناوری تازه به  حساب می‌اومد، در نتیجه هتل به چراغ های گازی هم مجهز بود. کارکنان، اتاق به اتاق سالن به سالن جلو می‌رفتن و چراغ های گازی رو با شمع روشن می‌کردن. زمانی که از خدمتکار ها به اسم الیزابت ویلسون وارد اتاق 217 شد اتفاق عجیبی افتاد. اتاق 217، سوئیت ریاست جمهوری بود، سوئیت بزرگ با دکوراسوین زیبایی بود که شخص فلورا استنلی اونجارو تزئین کرده بود. نور گیر بود، کاغذ دیواری مزین به گل با رنگ‌های قرمز، صورتی و سبز همه دیوارها رو پوشونده بود، موکت این اتاق برای شبیه سازی چمن، سبز رنگ بود و با رنگ‌های قرمز و آبی مزین شده بود. اتاق 217 جواهر هتل به حساب می‌اومد. بر اساس روایت های موجود این چراغ گازی این اتاق نشتی داشته و تا قبل از اینکه خدمتکار برسه اتاق پر میشه از گاز. خدمتکار با شمع میرسه و اتاق 217 منفجر می‌شه. 10 درصد از ساختمان هتل از بال غربی منفجر میشه. بخشی از زمین طبقه دوم تخریب میشه و چندتا تیرآهن به طبقه پایین روی میز های سالن رقص می‌اوفتن، اما خوشبختانه هیچکدوم از مهمان ها آسیبی نمی‌بینن. خانم ویلسون مثل مهمان ها خوش شانس نبود، به طبقه پایین سقوط کرد و هر دو پاش شکستن. داستانی خوبی نبود اما نسخه‌های مختلفی ازش وجود داره. 5 روزنامه در ایالت کلورادو این خبر رو پوشش دادن، اما اطلاعاتی که منتشر کردن تفاوتی زیادی با هم داشتن. یکی از روزنامه ها گفته بود که اسم خدمتکار اِوا کولبِرن بوده و سمت ایوان پرت میشه و صدمه ای نمی‌بینه. یه روزنامه‌ی دیگه گفته خدمتکاری که باعث انفجار شده الیزابت لمبرت بوده که سقوط می‌کنه و می‌میره. یه روزنامه دیگه هم گفته که اسم خدمتکار لیزی لِیتِنبرگر بوده. همه روزنامه ها اما توافق داشتن که انفجار ساعت 8 شب اتفاق افتاد و هیچکدومشون هم به طوفان اشاره نکردن. این داستان چندتا ایراد داره. اول اینکه هیچ پرونده‌ای، هیچ اطلاعاتی از کارکنانی که در اون دوران در هتل مشغول به کار بودن، وجود نداره. و اینکه بین عکس هایی که از کارکنان هتل در قرن گذشته وجود داره، هیچ عکسی از الیزابت ویلسون، لمبرت یا، لیتنبرگر وجود نداره. به نظر می‌رسه این داستان یه پوششه. به نظر می‌رسه این داستان ساختگیه، این داستان رو ساختن تا اتفاقاتی که تو اتاق 217 می‌اوفتاده رو توجیح کنن.

منظورم از اتفاقاتی که تو اتاق 217 می‌افتاده چیه؟ خب بعضیا باور دارن که روح خانم ویلسون لباس مهمان هارو از داخل چمدون ها بیرون می‌ریخته و ملافه تخت خواب ها رو هم جا به جا می‌کرده. بعضی از مهمان ها و کارکنان هم از سوراخی مرموز و عجیب کف زمین خبر دادن که گفته شده به خاطر انفجار ایجاد شده. شیر آب حمام خود به خود باز و بسته می‌شده. و خدمتکارها حتی گفتن درهای اتاق خود به خود باز و بسته می‌شدن. سال 1974 یک مرد به همراه همسرش در فصلی که مناسب سفر کردن نبود به هتل می‌رن. مرد ادعا کرده که به جز خودش و همسرش هیچ مهمان دیگه ای تو هتل نبوده. شب اول میرن شام می‌خورن، و خسته به تخت خواب میرن. مرد اما یه خواب عجیب و ترسناک میبینه، که اینطور تعریف کرده: خواب دیدم پسر سه ساله‌ام داره تو راهرو هتل فرار می‌کنه، در حالی که داشت از گوشه چشم پشتش رو نگاه می‌کرد، ترسیده بود و داد می‌زد، یه شلنگ آتش نشانی داشت پسرم رو تعقیب می‌کرد. از خواب بیدار شدم، خیس عرق بودم چیزی نمونده از رو تخت بیوفتم، بلند شدم، یه سیگار روشن کردم، روی صندلی نشستم، و از پنجره به کوهستان راکی خیره شدم، سیگارم رو که تموم کرد، ایده نوشتن یه کتاب به سرم زدم. اون مرد کسی نبود جز استفن کینگ، نویسنده مطرح داستان های ترسناک، کتابی که ایده اش اون شب به ذهن استفن کینگ رسید، تبدیل شد به کتاب شاینینگ که بعیده فیلمش رو ندیده باشین. جالبه هتل استنلی الهام بخش کتاب و فیلم شاینینگ بوده.

[irp]

بعضی از داستان ها ارزش و قدمت تاریخی دارن. بعضی از داستان ها رو چون واقعا اتفاق افتادن، تعریف می‌کنن، چون حقیقت دارن، حداقل بخشی از داستان حقیقت داره. تو دل بسیاری از افسانه‌ها یک ذره حقیقت پیدا می‌شه، یا یک اتفاق واقعی یا عاملی که باعث ترس بوده، مردم داستان رو ها می‌سازن تا بعضی چیزا یادشون بمونه، تا از تجربش استفاده کنن، تا یه درس ازش بگیرن. طبیعتا زیادن افسانه هایی که هیچ حقیقتی پشتشون نیست. این دسته از افسانه ها برای توجیه مواردی که قابل توجیح نیستن، خلق می‌شن. افسانه های تخیلی به گذشته تیکه میکنن تا بتونن برای خودشن اعتبار دست و پا کنن، در آخر هر چقدر هم که تلاشش کنن ریشه ندارن. دلیل اینکه مردم از خودشون داستان می‌سازن عجیب نیست. داستان ها به مردم کمک می‌کنن تا زنده بودنشون رو ثابت کنن، داستان ها به ما کمک می‌کنن تا زندگی‌مون رو علامت گذاری کنیم، جهت یابی کنیم، بدونیم از کجا داریم میایم و به کدوم سمت باید بریم. هر وقت که اتفاقای عجیب یا غیرمنطقی میوفته سریع به عقب نگاه می‌کنیم ببینیم، نشان هایی از این اتفاق تو گذشته هست یا نه؟ حتی اگه نتونیم نشونه ای پیدا کنیم، خیلی ساده خودمون یکی می‌سازیم. شاید قضیه ی هتل استنلی هم همین باشه. شاید نشانه های اتفاقت واقعی در هتل استنلی در گذشته گم شدن. منصفانه بخوایم نگاه کنیم بعضی از داستان های هتل استنلی ریشه در حقیقت دارن. من نیمخوام نظر خودم رو به شما تحمیل کنم، تصمیمش با شماست. اما گاهی داستان ها هم می‌تونن کامل تر بشن، گاهی ناشناخته ها به خاطر یه اتفاق ناگهانی شناخته تر می‌شن. در سال 2014 وقتی کارگرها مشفول تعمیرات بودن، توی تونلی که زیر هتل قرار داشت، بقایای یه سری آوار و خرابه پیدا می‌کنن، مثل چی؟ دیوارهایی با کاغذ دیواری صورتی و سبز، تکه های موکت سبز رنگی که با رنگ قرمز و آبی مزین شده بود. مشخص می‌شه واقعا اتاق 217 منفجر شده بوده. این حقیقت سال 2014 تقریبا 100 سال بعد پیدا می‌شه، تصور کنید چقدر حقیقت وجود داره که هنوز پیداش نکردیم. این قسمت رو با یه داستان دیگه از اتاق 217 تموم کنم. یکی از مسافران شب آماده میشه که بخوابه، پنجره اتاقش رو باز میکنه تا کمی هوای تازه وارد اتاق بشه. مرد مسافر می‌خوابه، تا اینکه احساس می‌کنه همسرش از روی تخت پایین میاد، میره سمت پنجره. مرد چشماش رو به زحمت باز میکنه، به ساعت نگاه می‌کنه و بعد به سمت پنجره برمی‌گرده و چهره درخشان همسرش رو پای پنجره می‌بینه. همسرش آزوم میگه، بیا باید اینو ببینی، یه خانواده از گوزن‌های شمالی بیرون هتلن، مرد اما از جاش تکون نمی‌خوره، لبخند می‌زنه و همونطور به مدت طولانی به همسرش نگاه‌ می‌کنه. شاید با خودتون بگین چرا مرد مسافر نرفته دم پنجره تا گوزن ها رو ببینه، به نظرم حق داشته چون همسرش تقریبا 5 سال پیش مرده بوده.

Responses

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. Sonus Complete review If you’re unsatisfied for any reason (it’s rare but just in case) send us an email in the Members’ area, and you’ll get a prompt refund,
  no questions asked. We’ll still be friends.

  You have nothing to risk at all.Like I said, this is a 100% risk-free investment.
  So click one of the buttons below to get started on your journey.

  But please, know you really do have to act now.
  We are offering Sonus Complete for just $69, and even cheaper if you are getting our
  more popular packages, just to get this amazing program into more hands.

  Click to make your choice below, enter your payment details, and place the order now.

  You’ll gain access to Sonus Complete, which will arrive at your doorstep in a matter of days.

  I hope to hear your success story soon!

  Sonus Complete review

 2. With the Instapreneur Academy you’ll:
  Learn my proven Instagram growth system so you can grow 500-1000 followers per day which means you’ll never have to worry about
  not having enough followers

  ​Build a profitable Instagram business so you can reach financial
  independence which means you can fire your boss and break out of the
  9-5 system

  Create content like the top 1% of influencers so you can get thousands of likes, comments,
  story views and followers which means you can make
  money doing what you love

  ​Grow your Instagram account 10x bigger than 99%
  of all instagrammers so you can reach millions of people which means you can change the world

  instapreneur Academy Review

 3. Pack Leader Special Review
  If you’re not completely satisfied with our Pack Leader
  Special, simply contact us within 14 days of purchase and we will completely refund 100% of your
  purchase with no questions asked!

  Allen Quay

  CEO, Review Dingo

  BirdEye is an online reputation management platform
  provided by Review Dingo. Account setup will be completed within 3 business
  days after payment is received at which time your software login details will
  be delivered digitally using the email that was provided at checkout.
  Pro Membership will start immediately after payment and your
  membership login details will be delivered digitally using the email that was provided
  at checkout. This is a monthly recurring subscription which can be canceled at anytime.

  We offer a 7-days FREE trial plus a 14-days money back guarantee where
  you can request a full refund if you are not 100% satisfied.

  Pack Leader Special Review

 4. Meticore is currently one of the top weight-loss supplements you will find
  on the market. It is a natural and powerful formula that aids
  the natural weight loss process. The creators of the supplement formulated it to
  help boost metabolism and burn fat easily. So, you will get the desired
  results in no time.

  Take this article as a guide to Meticore. We will tell you about the benefits, side effects, working procedures, ingredients, and all there is to know about
  this dietary supplement.

  Meticore Review

 5. What Is Perpetual Income 365?
  Perpetual Income 365 Review is a plug-and-play affiliate marketing software created by for
  all levels – newbies to advanced marketers, seeking to enable ordinary people who have zero internet experience make a full time income through affiliate marketing using
  our own plug-and-play system! The ultimate goal for us is to make you a
  healthy 5-figures recurring income promoting us while helping others achieve financial freedom
  at the same time.

  Perpetual Income 365 Review

 6. EmailSuite By Listvio Review Earn Easy Commissions Promoting Listvio Products
  with Completely DONE FOR YOU Lead Pages, Lead Magnets & 7x Follow Up
  Emails to Build Email Lists & Earn Affiliate Commissions on Complete Autopilot…

  Download & Start Building Your Email List from Multiple Lead Pages.

  No technical skills, no learning curve, just click click &
  done.

  Sales Copy by a 7-Figure Copywriter

  Guaranteed High Conversions

  Use Our 10 Bonuses & Promote

  Make up to $300+ per sale!

  EmailSuite By Listvio Review

 7. Do you want to increase your revenue, freedom, and become your own boss?

  You’ve spent countless hours searching for the right business.
  You finally stumbled across “Doing YouTube without
  making videos” and you know this is finally the answer you’ve
  been looking for.

  You love the idea that it’s very lucrative, doesn’t cost any money
  to get started, doesn’t take much time to work on, it doesn’t require any technical skills or experience,
  and you don’t have to be on camera or use your voice.

  Sounds simple enough, but now you’re not sure what the
  next step is.

  Tube Monetization Review

 8. Ready for Thousands of Dollars of Value for Nothing?

  Grab the World’s New #1 Landing/Funnel and Sales Page System for Free (No Credit Card Needed Ever) and
  Discover How its Insane SEO Power Can Land
  You Commissions Fast

  Access to System for Nothing on Next Page (Nothing to Buy)
  SAS Affiliate – The Easy Way to Grab Commissions
  SAS Affiliate Review

  SAS Affiliate Review

 9. Got tired of Quarantine restrictions
  and the uncertainty of tomorrow?
  While some suffer, others continue to
  laugh all the way to the bank thanks
  to Forex every day. What’s your choice?
  If you’re a go-getter, then I’ve got exactly
  what you need right here and right now!
  Exynox Scalper will assist you to make
  HUGE PROFITS QUICKLY & EASILY,
  so all you need is just to enjoy the
  process, resting on your comfy couch.
  Exynox Scalper indicator is your unique
  key to SUCCESSFUL TRADING!

  Exynox Scalper Review

 10. It is so nice to realize that it has already been the second decade now that we are making forex products for you with great pleasure!

  We mainly release Forex Robots, but there have been so
  many requests from you, my dear traders, to make a really
  high-quality indicator that can be used for manual trading…
  You asked, we heard!

  Forex Triple Hit Review

 11. A new way of forex trading that’s PROVEN to generate amazing results
  for both beginners and veterans is about to be UNVEILED for
  the very first time…

  DNA Scalper takes the guesswork out of trades so you can unglue from
  the screen and spend more time doing the things
  you want.

  DNA Scalper Review

 12. How It Works

  Based upon ages of in-depth research, X Trend Premium is a
  forex indicator that uses an adaptive algorithm working in real time.
  It’s a way to earn money easily, safely, and from the comfort ofyour own home.
  No more punch cards, no more work schedules, just strong and steady income on your own time.

  X Trend Premium Review

 13. You are about to get full-blown access to money-making software that’s jammed thousands of dollars into my forex account in the last few months!

  But I’m not the only one enjoying this success: Scores of beta testers who have little to no experience trading
  forex have been smiling all the way to the bank, too.
  The software is extremely EASY to use.

  Forex Monarch Review

 14. What is the FX Delta 2.0

  FX Delta 2.0 is the powerful and newly iterated version of the FX
  Delta trading system, a system used every week
  by hundreds of traders. Employing state-of-the-art Delta Pattern Quality
  Filters (DPQF), the FX Delta 2.0 autonomously generates high probability trading signals through price action, momentum, volume, and divergence trading
  fundamentals.

  FX Delta 2.0 Review

 15. MONEY BACK GUARANTEE

  Actually we think you’re going to be thrilled with our trading signals you purchase
  from us. However, we understand that if our trading signals is not what You expected and feel unhappy about it.
  Then in that unlikely case, if you are not 100% satisfied with our signals, you can discontinue using it
  and get a full refund.

  Trading Signals Review

 16. These laws are very powerful but are often discarded.

  Our GOAL was to help traders make reliable profit in such a way that it is consistent over the long run and
  easy even for beginners.

  With Fibo Quantum indicator, you will always know with a lot of confidence…

  …When Exactly To Open And Close Your Trades To Make The Biggest Possible Profit From Almost Every Price
  Movement!

  Fibo Quantum Review

 17. Scientific Scalper

  Its fantastic performance, my own results and an unbelievable amount of highly positive
  feedback inspired me and my team to create Fibo Quantum Scalper.
  It’s based on scientific and MORE IMPORTANTLY natural laws that
  powered Fibo Quantum which pinpoints winning trades on the

  15 Minute to Daily timeframes.
  If you’re not familiar with Fibo Quantum Indicator, the internet is bursting
  with rave reviews of its performance.

  Fibo Quantum Scalper Review

 18. I CAME FRom 1K ACCOUNT TO THIS NUMBERS IN THREE YEARS.
  IM SO GRATEFUL TO aLL MY COSTUMERS FOR AMAZING FEEDBACKS.
  THIS MAKE MY DAY BETTER AND I REALLY APPRECIATE IT!

  Don’t hesitate and be one of 2900 happy owners of my book and one of
  6500 happy traders who using my signals.

  Don’t forget that 99% of all traders fail, Be the 1%, and trade with
  US!

  Rfr1 Forex Review

 19. EGroupware Review
  Choose your EGroupware Cloud package individually with our configurator.
  The booking will be done in the next step.

  All prices are plus VAT. ere you can find the differences between the CE and the
  EPL version.

  A typical example: You have 10 permanent employees who
  are constantly online. In addition, you have 10 freelancers or part-time
  employees who will only use EGroupware from time
  to time. Then we recommend booking 12-14 CCUs.

  If necessary, the number can be quickly adjusted.

  EGroupware Review

 20. Forklift Tamiri Nasıl Yapılır, Nelere Dikkat Edilir?

  O çok gördüğümüz ve tam olarak ne iş yaptığını
  bilemediğimiz forkliftler aslında boyundan büyük işler yapıyor.
  İç mekanlarda, dış mekanlarda veya herhangi bir alanda sürekli
  olarak kullanılmaları Forklift Sektörünü bile oluşturmuş durumda.

  Çok zor bir kullanıma sahip olmadığı için bu aracı kullanırken öyle profesyonel bir bilgiye gerek olmuyor.
  Komplike aksanları sayesinde Forklift Operatörü tarafından kolayca
  çeşitli işlerde kullanılıyor. Buraya
  kadar her şey güllük gülistanlık. Bu içeriğimizde
  biraz daha forkliftlerin arızalarına değinmek istiyoruz.
  “Forklift tamiri nasıl yapılır?” veya “Forklift servisinde
  dikkat edilmesi gereken konular” hakkında fikir sahibi olmak istiyorsanız
  yazımıza geçebiliriz.

  Forklift Servisi

 21. Additional Session Judge at Patiala House Court Dharmender Rana universal the plea of Disha Ravi and granted her bail
  on furnishing a bail bond of Rs 100,000 with surety in like amount.

  In a setback to the police, the courtroom docket discovered that the research withinside the be counted has to date been “scanty and
  sketchy”

  good life 2086

 22. Elektrikli Forkliftler

  Gücünü elektrik motorundan alır. Hafif ve orta dereceli işlerde tercih edilir.
  Gürültü istenmeyen yerlerde, kapalı mekânlarda kullanıma uygundur.

  LGP’li forkliftler LPG motorlu bu forkliftler dizel forkliftlerin alternatifi olarak açık alanlarda kullanılır.
  Kapalı ortamlarda kullanımı tehlikelidir.

  Elektrikli Forklift

 23. ilahi sözleri 7 yıldır her gün aktif ilahi sözleri paylaşılan Türkiye’nin en büyük sitesi.
  Her gün hiç durmaksızın siz değerli okuyuclarımızın huzuruna en güncel ve en okunaklı ilahileri sizler
  için derleyip sunuyoruz. Türkiye’nin ve dünyanın en büyük ilahi arşivine sahibiz.

  Yolumuza durmaksızın 7 yıldır devam ederek Türkiye’nin en büyük ilahi
  sözleri sitesi olmayı başardık. Siz değerli okuyucularımız bu zamanda her gün bizleri destekleyerek yükselttiniz.
  Sitemizde hiç bir kar amacı beklemeden her gün sizler için en güncel ilahilere ait en güncel ilahi sözlerini paylaşmaktayız.

  Sistemdeki çalışma sürecimiz her gün sanatçıları takip
  edip siz değerli okurlarımız için en güncel ilahi sanatçılarına
  ait en güncel ilahilerin sözlerini ve dinleyebileceğiniz bir bağlantıyı sitemize
  her gün eklemekteyiz.

  Sitemiz üzerinden o günün en çok okunan ilahi sözlerine erişebilir eriştiğiniz ilahi sözünü değerli arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.
  Bugünün en çok okunan ilahisi sevdim seni mabuduma sözleri Her gün güncel olarak
  sizlerin hoşunuza gidebilecek içinizi rahatlatıcak ilahilerin sözlerini
  paylaşıyoruz. Bunların yanı sıra güncellenen ilahi arşivimiz ile sizlere 7/24 websitemiz üzerinden ilahi sözleri hizmeti veriyoruz.
  Türkiye’nin en büyük ilahi sözleri sitesi olmanın gururunu
  yaşıyoruz.

  Sistemdeki çalışma sürecimiz her gün sanatçıları takip edip siz değerli okurlarımız için en güncel ilahi sanatçılarına ait en güncel ilahilerin sözlerini ve dinleyebileceğiniz bir bağlantıyı sitemize
  her gün eklemekteyiz. Sitemiz üzerinden o günün en çok okunan ilahi sözlerine erişebilir eriştiğiniz ilahi sözünü değerli
  arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

  Bunların yanı sıra güncellenen ilahi arşivimiz ile
  sizlere 7/24 websitemiz üzerinden ilahi sözleri hizmeti veriyoruz.
  Bütün ilahi sözlerine sitemizden erişebilirsiniz.

  ilahi sözleri

 24. Yolumuza durmaksızın 7 yıldır devam ederek Türkiye’nin en büyük ilahi sözleri sitesi olmayı başardık.
  Siz değerli okuyucularımız bu zamanda her gün bizleri destekleyerek
  yükselttiniz. Sitemizde hiç bir kar amacı beklemeden her gün sizler için en güncel
  ilahilere ait en güncel ilahi sözlerini paylaşmaktayız.

  Sistemdeki çalışma sürecimiz her gün sanatçıları takip edip siz değerli okurlarımız
  için en güncel ilahi sanatçılarına ait en güncel ilahilerin sözlerini ve dinleyebileceğiniz bir bağlantıyı sitemize her gün eklemekteyiz.

  Sitemiz üzerinden o günün en çok okunan ilahi sözlerine erişebilir eriştiğiniz
  ilahi sözünü değerli arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.
  Bugünün en çok okunan ilahisi sevdim seni mabuduma sözleri

  Her gün güncel olarak sizlerin hoşunuza gidebilecek içinizi rahatlatıcak ilahilerin sözlerini paylaşıyoruz.

  Bunların yanı sıra güncellenen ilahi arşivimiz ile sizlere 7/24 websitemiz üzerinden ilahi sözleri hizmeti veriyoruz.

  Gül ahmedim sözleri ve diğer ilahi sözlerine sitemiz üzerinden her zaman erişim sağlayabilirsiniz.

  Hiç bir kar amacı beklemeden sizlerin huzularınıza 7 yıldır kesintisiz hizmet vermekteyiz.

  ilahi sözleri

 25. Her gün güncel olarak sizlerin hoşunuza gidebilecek içinizi rahatlatıcak ilahilerin sözlerini paylaşıyoruz.

  Bunların yanı sıra güncellenen ilahi arşivimiz ile sizlere
  7/24 websitemiz üzerinden ilahi sözleri hizmeti veriyoruz.

  Türkiye’nin en büyük ilahi sözleri sitesi olmanın gururunu yaşıyoruz.

  ilahi sözleri

 26. If you want to discover more about the bioenergy code reviews,this video is
  about the bioenergy code reviews information but also try to cover the following subject:

  -the bioenergy code does it work
  -is the bioenergy code a scam?
  -the bioenergy code reviews

  Something I discovered when I was looking for information on the bioenergy code reviews was the
  absence of relevant details.
  The bioenergy code reviews nevertheless is an subject that I understand something about.
  This video therefore should be relevant and of interest to you.the bioenergy code reviews

 27. Binance hesap açma tüm detaylarıyla burada. Binance hesap açımı nasıl yapılır binance güvenilir mi merak
  ediyorsanız tıklayın. Dünyanın en büyük kripto para borsası binance
  tüm kullanıcılarına kazandırmaya devam ederken kullanıcılarının aklında binance hesap açma
  , binance güvenilir mi gibi sorular bulunmaktadır.

  Sizler için bu soruları binance hesap açma yazımızda tüm detaylarıyla
  açıkladık.

  binance hesap açma

 28. I’d like to thank you for the efforts you have put in penning this website.
  I really hope to check out the same high-grade blog posts from you later on as well.

 29. Umduğunuz veya hayal ettiğiniz hayat nasıl olursa olsun, sizlere kendi fantezilerini yaşatacak ve her zaman değişik pozisyonlarda seks
  yapmanın da özel bir yapıda mümkün olduğunu gösterecek eşsiz bir
  geceye erişebilme fırsatı verilebilir. Daha kaliteli anlarla buluşabilmenin ve daha keyifli zamanlarla buluştuğunuzda hislerinizin gelişeceğini görmeniz sonucunda, asla sorun yaşamayıp kendinizi şımartmanın karşılığını da
  direkt olarak sağlayabilirsiniz.

  Avcılar Escort

 30. birçok ilde olduğu gibi izmirde de escort arayanlar için izmir escort sitemiz tamamen aktif.
  izmir escort arayanların buluştuğu nokta izmir escort sitemiz olan web sitemiz izmir escort sitemizdir.
  buyrun bekleriz.

  izmir escort

 31. You wanted to see me, Sir?
  I was two steps into his office, my suit jacket sliding down my arms as I walked to my location between the chairs in front of his desk.
  “Something has come to my attention that might be interesting.”
  It wasn’t normal for him to blurt out what was on his mind when I was summoned to his office. We had established something of a protocol of how this was to work.
  It was akin to a tribal ritual of exchanging pleasant conversation prior to entering into serious exchange, a ritual intended to maintain civility and peace and calm prior to any interaction.
  I had thought ours was the same, though it had never been expressed or defined. I undressed and he sat back in his chair to enjoy it prior to entering into any business.
  https://telegra.ph/You-wanted-to-see-me-Sir-06-02

 32. Dear Trader

  Let me introduce you to a new way of Forex trading.
  X Trend Premium draws from my team’s deep well of knowledge to do almost all the hard
  work for you. It simply tells you the best moments to strike
  and you hit that trade button. It’s as easy as that!

  Its unique trading algorithm is focused on one task
  only: making right decision here and now. It doesn’t waste its energy and power on storing outdated information that is no
  longer useful for you. Thanks to that you will always
  be getting the most out of every trade.

  X Trend Premium Review

 33. Dear Trader

  You are about to get full-blown access to money-making software that’s jammed
  thousands of dollars into my forex account in the
  last few months!

  But I’m not the only one enjoying this success: Scores of beta testers
  who have little to no experience trading forex have been smiling all the
  way to the bank, too. The software is extremely EASY
  to use.

  Forex Monarch Review

 34. I was coming out of the tiny shower of the suite at 11:45, rushing in the hopes Tom Edwards, the First Officer, might be hanging around the hallway outside “just in case”. Without bothering with underwear, I slip on the summer dress I had worn previously, sandals, and quickly brushed my hair. I opened the door to find Tom nervously pacing just down the hall from my suite.
  https://telegra.ph/Hey-sexy-05-31

 35. What is the FX Delta 2.0

  FX Delta 2.0 is the powerful and newly iterated version of the FX Delta trading system,
  a system used every week by hundreds of traders.

  Employing state-of-the-art Delta Pattern Quality Filters (DPQF),
  the FX Delta 2.0 autonomously generates high probability
  trading signals through price action, momentum, volume, and divergence
  trading fundamentals.

  First debuted in 2016, the FX Delta was developed by Yordan Kuzmanov, a
  veteran forex trader

  and leading trader for Traders Academy Club.

  Despite the ongoing success of the Forex FX Delta,
  integrations had to be put into place to improve the functionality,
  performance and user compatibility of the system. Newly innovated with powerful and intuitive trading features, the FX Delta 2.0
  will be here for years to come and will continue to
  be a trusted trading solution by online traders across the globe.

  FX Delta 2.0 Review

 36. Without any more hesitation, she wrapped her lips around his meat, massaging the tip with her tongue. Evan sighed, placing his hand gently on the back of her head encouragingly. Rachel came out of her shell, drooling on his shaft, sporadically deep-throating as much of him as she could with her hands on his thighs. The sloppy sounds of her sucking were music to his ears along with her moaning more than he was; she really did want to suck his cock, he realized. Neither had noticed nor cared that the door to the apartment was still wide open while she fellated him a few feet away.
  https://mystory66197122.wordpress.com/

 37. August 15th – Doctor Davis has asked me to take over a couple of his patients while he honeymoons in Paris. It was a beautiful wedding, tastefully done. While Chris and I have had our ups and downs, I think Beverly will be good for him. Tall and statuesque, and just dumb enough not to argue too much. That was one of our downfalls, neither one of us could admit to being wrong. We could get past that, even laugh about it, as friends. As more than that…not so much. So, he moved on and found her and I have Ted. When hes in town and when Im not too wrapped up in my own work. Still, he fits what I need, when I need it..almost. Anyway, so I have two new patients to look after for the next couple of months (yes, Months! Sometimes I really hate him!). Im expecting his office to send me the details later this week.
  https://telegra.ph/Personal-Journal-of-Dr-Cindy-Cox-06-04

 38. I thought she was beautiful as I stood there peeking in through the window.Yes, she was beautiful as she stood there in front of the mirror naked, fondling her small firm breasts, pinching her cute stiff nipples with one hand, her other hand rubbing her hot pussy slit, tickling her clitoris and slipping her small finger up into her tight pussy opening.
  I stood there watching as she took herself to a peak then over the edge, her body spasming and jerking as she took herself to orgasm.
  I knew right then and there I was going to fuck that girl and give her the real pleasure I was sure she was fantasizing about when she finger fucked herself to an orgasm.
  Yes, I was going to slip my large stiff cock right up into that little, I believed, virginal cunt of hers taking her virginity and fucking her until she orgasmed like I was sure she was dreaming of.
  I slipped into the house and going to her bedroom door which was also open just a crack.
  She was home alone her mother having gone to a meeting with a friend of hers, and would be gone until almost midnight.
  I was sure that would give me the time to enjoy her cunt giving her the pleasure that she would keep coming back to me for.
  https://telegra.ph/Surprised-By-My-Wifes-Knowledge-06-04

 39. Summertime in Phoenix sucks!! Let me tell you unless you have a pool your summers will be full of boredom! The house I grew up in had a older style pool. Wasnt the beautiful pools we see now but it was something. My name is Alexandra but I go by Alex Allie or Al. I was excited summer had finally come and I could stay home and relax. My best friend Kate comes over all of the time. On a hot Monday she came over so we could swim in my pool. At the time I remember I was a little jealous of Kate because she was super skinny had a nice body. Anyways we head upstairs to my room to put on our bathing suits. Kate and I have never been shy around each other. At least my boobs were bigger than hers. As we get undressed i glance over at Kate looking at her from head to toe. I never knew why my pussy was just a little slit and the only way I can describe hers was meaty. She had what looked like an overgrown clit hood.
  https://telegra.ph/Daddy-and-Me-06-04

 40. Scientific Scalper

  Its fantastic performance, my own results and an unbelievable amount of
  highly positive feedback inspired me and my team to
  create Fibo Quantum Scalper.

  It’s based on scientific and MORE IMPORTANTLY natural laws
  that powered Fibo Quantum which pinpoints winning trades on the

  15 Minute to Daily timeframes.

  If you’re not familiar with Fibo Quantum Indicator, the internet is
  bursting with rave reviews of its performance.

  Fibo Quantum Scalper Review

 41. So there I was still shaking and standing between Johns legs with my hands on his knees and him sitting there with no pants on still catching our breath when we hear someone yell John and a flashlight comes our way. Im sure we looked like deer in the headlights when the flashlight hits us and didnt move. John! What the? Who is this? as his pace picked up and he got closer to us.Uhh, Steven umm uh John replied We send you for firewood and you get some action in. Lucky Bastard. Im Steven he said to me, not sure if we shake hands or what to do in a situation like this. Im still speechless and he says what are you wearing dude? Thats hot. I introduced myself and grabbed my beer and took a big long swig. Im Scott and yeah I come out here for privacy so I can crossdress. I guess I got caught… again. I stepped back out from between Johns legs and stepped back over the bench.
  https://telegra.ph/Cross-dressing-camper-Part-2-06-04

 42. She got fucked multiple times by Vijay kumarbut Again this time too the result was same ZERO.

  Her sister who is oldertoZeenatby one year (24)Salmadelivered a cute baby girl. Since They were staying inHyderabadit was difficult for her to manage workduring her pregnancy and thereafter the baby. So she called her to stay with her for 6 months.Her Husband salman also permitted her to stay there and told her when ever He will be in town he will too come there and stay with them.

  Although married herself, Zeenat was doing joband Shetooka 1 year break for her sister . Also, her husband keeps ontraveling as hefocussed more into increasing his business. So She had no worries about moving into her house for 6 months. In fact She was happy that She will get more time to spend with her sisterand her niece. So She packed her bags and moved to her place on a Saturday.
  https://telegra.ph/A-Simpleton-Becomes-Business-Women-6-06-04

 43. Sam, a senior marketing executive at a major bank, navigates through the crowded train platform.Sam is a 32 year old busty brunette with stunning green eyes and long, sensual lashes. Thanks to her assets, she pushes past hundreds of bodies to finally get onto her train and make her way home for the evening without much trouble.
  By the time everyone has shoved their way into the carriage, Sam is right in the centre of the throng, with barely any room to move.At this time of night, she knows shell be stuck in this spot for at least the next 30 minutes before her stop.
  https://telegra.ph/Three-Sluts-On-A-Train-06-04

 44. In the Video Coaching you get all my knowledge gained during my years in the field of
  Affiliate Marketing. You receive a step by step plan,
  including all my Marketing Tricks, Tips and legal Affiliate Hack’s.
  This sustainable and proven methods helped me to escape the hamster wheel
  of working 9 to 5 in a poorly paid job.

  I’ll show you how to build a high scalable income on basis of global Affiliate Marketing.

  You can implement my techniques without prior knowledge
  because I will show you all the necessary steps to earn the same income as
  me.

  Money Generator 2.0 Review

 45. Cami Halısı ve duvardan duvara halı markası olan Biltekin Halı, sizlere pek çok farklı cami halısı
  modelleri sunar.

  Birbirinden şık ve kaliteli ürün çeşitliliğine sahip
  olan Biltekin Halı Cami Halısı Fiyatları bakımından da en çok tercih edilen firma haline gelmiştir.
  Her bütçeye uygun cami halısı metrekare fiyatları için iletişime geçin.

  1960’dan günümüze kadar kalite ve müşteri memnuniyetini esas alarak Cami, Yurt,
  Kur’an Kursu, Mescit Halısı ve duvardan duvara halı ile hizmet vermenin gururunu yaşamaktayız.
  Camilerimiz hepimiz için en özel alanlar olduğu için her zaman en güzeli olması için daha çok özenle çalışıyoruz.

  Bu nedenle cami halısı seçerken bizimle iletişime geçmenizi, ücretsiz danışmanlığımızdan faydalanmanızı öneririz.

  Cami Halısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

  İbadethaneler kutsal yerler olarak görülür.
  Yapımı ve bakımı aşamasında insanlar çok titiz çalışırlar.
  İbadet ve ziyaret emek için yoğun olarak kullanılan ve
  insan giriş-çıkışının fazla olduğu yerlerdir.
  Zemin döşemesi ve mimarideki tamamlayıcı unsur olan cami halıları estetik ya da konfor olarak ibadethanelerin en dikkat çekici dekor ürünüdür.
  Cami halısı, adeta cami ile bir bütün olacak şekilde estetik görünümde olmalıdır.

  Cemaatin ibadetlerini rahat bir şekilde yapmaları amacıyla
  inşa edilmiş ibadethanelerde cami halısı seçerken nelere dikkat edilmelidir?
  Cevabı alt başlıklar ile değerlendirebiliriz.

  Cami Halısı Modelleri

  1960’dan Günümüze el halısı imalatı ve Cami Halısı özel imalat ve toptan satışı ile hizmet veren Biltekin Halıda satışı yapılan akrilik,
  polipolibren, yün ve polyamid cami halısı modelleri bulunmaktadır.
  Profesyonel ekibimiz ve yüksek kalite standartlarımız ile cami, yurt ve otellere özel üretim desen, ölçü ve kalitede halı satışı ve montajı yapılmaktadır.

  Biltekin Halı olarak ürünlerimizin, insanların ibadet ettiği
  cami gibi yerlerde kullanılıyor olmasının bilincindeyiz.
  En iyi ürünü en hijyenik bir şekilde kullanıyoruz, sizlerin memnuniyeti bizler için en ön plandadır.

  child porn

 46. Cami Halısı

  Cami halıları kullanımı tarihten bu yana Türkiye’nin tüm camilerinde
  bir gelenek haline gelmiş ve önemli bir kültür olmuştur.

  Camilerde ibadet edilirken dinimizin usullerine göre ve Peygamber Efendimizin verdiği
  hadislere dayanarak temizliğe önem gösterilmeli ve temiz bir şekilde
  cami halısı kullanılmalıdır. Halılar birer zemin döşemesi olarak cami zeminlerinde
  hem estetik oluşturan hem de rahat bir ibadet yapılmasını sağlayan ihtiyaçlardır.
  Bu nedenle firmamızın sunduğu halı ürünleri en uygun renklere ve desenlere sahip ürünler içermektedir.

  Cami halısı seçiminde farklı seçenekler arasından yapabileceğiniz seçimler sayesinde camilerde yapıya uygun olarak istenilen renk ve boyutlarda
  zemin döşemesi gerçekleştirebilirsiniz.
  Ülkemizde bulunan Selçuklu ve Osmanlı mimarilerinin görüldüğü tarihi eser niteliğindeki camilerde yapının estetiğine uygun özellikteki yün veya akrilik
  türlerdeki cami halıları seçilebilir. Modern mimari ile inşa edilmiş yeni dönem camilerinde çok daha büyük
  alanlar kullanıldığından dolayı bir renk sabitliği ve düzen oluşturabilmek adına cami halısı seçiminde
  belirli ölçülere dayanılarak kolay temizlenebilen uygulanabilen halılar seçilmektedir.

  Otel Halısı

  Otellerde boydan boya serili birbirinden renkli halılara denk gelmişsinizdir.
  Peki, otellerde halı kullanımının nedenini hiç merak ettiniz mi?
  Hem rahat temizlenmesi dolayısı ile de pis görünümün önüne geçilmesi
  hem de kendinizi bir nebzede olsa evinizde hissetmeniz için otellerde halılara
  ihtiyaç duyulmaktadır. Bir de dikkat ettiyseniz otellerde
  tercih edilen halılar hep iç açıcı, huzur veren renkler ile sizleri karşılamaktadır.
  Peki, renk olarak sizleri kendisine çeken otel halısı modelleri ile nasıl bir yol izlenmektedir?

  Genelde otel halılarında sadelikten yana olunur. Bunun nedeni ise göz yormamaktır.

  Yurt Halısı

  Halıların yurtlarda seçiminde dayanıklı olması ve uzun süreler kullanıma uygun olması istenmektedir.
  Bu isteğin yanında renklerinin canlı olması
  ve uzun süre solma yapmaması da istenmektedir. Başarılı bir şekilde halıların uzun süreler kullanılması oldukça
  önemlidir. Yurtlarda kullanılacak halıların genel olarak evlerdeki ve iş yerlerinde farklı özelliklerdeki halıların bir karışımı olması istenmektedir.
  Bunların yanında maliyetlerinin de düşük olması da oldukça önemlidir.

  Bu sebepler ile Yurt Halısı fiyatları konusunda tercihlerin biraz karmaşık olabileceği ve farklı türlerin bu konuda tercih
  edilebileceği söylenebilmektedir. Yurtların odalar ile
  koridorları ve toplu kullanım alanlarının halılar ile kaplanması
  konusunda aynı halıların tercihi yanında farklı halılar
  ile de kaplanması mümkün olabilmektedir.

  child porn

 47. Here is few examples of my winning trades which is based on my knowledge.

  I CAME FRom 1K ACCOUNT TO THIS NUMBERS IN THREE YEARS.
  IM SO GRATEFUL TO aLL MY COSTUMERS FOR AMAZING FEEDBACKS.
  THIS MAKE MY DAY BETTER AND I REALLY APPRECIATE IT!

  Don’t hesitate and be one of 2900 happy owners of my book and one
  of 6500 happy traders who using my signals.

  Don’t forget that 99% of all traders fail, Be the
  1%, and trade with US!

  Rfr1 Forex Review

 48. Frequently Asked Questions (FAQs)

  What are concurrent user logins (CCU)?

  CCU describes the maximum number of users who can access the EGroupware system simultaneously.
  A user can be logged on to the system several times, but is only counted as
  one CCU.

  Please note that users who synchronise always need a
  CCU, as synchronisation keeps the connection open.

  A typical example: You have 10 permanent employees who are constantly online.
  In addition, you have 10 freelancers or part-time employees who will only use EGroupware from time to time.
  Then we recommend booking 12-14 CCUs. If necessary, the number can be quickly adjusted.

  In case of short-term additional demand, e.g. for
  training, please contact us. We will be happy to activate additional CCUs for you at short notice and without additional costs.

  EGroupware Review

 49. Ill always start by asking her to put her tongue inside me; I dont mind sucking on it. I love French kissing! Id suck gently of course. Its definitely important to a find a good kissing routine! Surprise her, do more then she could imagine when it comes to romance. Id work my tongue against her neck, licking it and gently kissing it! Everything above her waist can be pleasured while rubbingyour hand between her legs. While working her neck, Its nice to tease her and somewhat tempt her. If she had little cute breasts, Id want to suck on them, so Ill ask her really nicely! And kiss her body, slowly up and up, explore things you havent before. Usually, I spend quite some time working on her cleavage, before actually kissing the center.
  https://telegra.ph/Guide-to-the-pleasured-life-06-07

 50. When I met the person that I wanted to spend my life with I never expected that it would be before I left school, someone older, who was married and least of all a woman. When I left England with my mother at the age of 16 to live in Italy in an attempt to help me with the problems I acquired when my parents divorced. I never thought it would be the best decision of my life.
  https://telegra.ph/Nurse-Kate-pt2-06-07

 51. My wife was going to get her annual complete physical. She had never seen this doctor before. We just found him in the local listings.
  We were both very excited as we waited in his exam room. My wife was terrified. She hated doctor exams. They are hugely embarrassing and humiliating and often painful for her.
  I could see the fear on her face as we waited and waited.
  After a forty-five minute wait because the doctor had some sort of emergency he had to deal with, the door opened and the doctor came in. The long wait and the anticipation made us both as wound up as people can be. Every nerve in my body felt electric. And then…
  https://telegra.ph/My-wifes-physical-exam-06-07

 52. I first met Selena at a party one night. I was sitting on the back deck with some friends when she walked through the doorway. Her beautiful long blonde hair was the first thing that caught my attention from the corner of my eye. She was the most stunning woman I had seen. Her beautiful smile, petite body and perfect ass. She wore a white T-shirt and blue jeans.Our eyes immediately made contact first thing and she smiled at me. I just got this vibe come over me Ive never felt before or since. It was not really a sexual vibe but I was instantly hard when I first saw her and kept having to adjust myself discreetly while watching her.
  https://telegra.ph/First-time-Selena-and-Roxy-06-07

 53. Well as I was checking out the bank lines and waiting for Mark to return I reflected on just what had happened.I would have never imagined the feelings I had at that moment.I didnt know if I was gay or what but I couldnt deny that what me and Mark had done was probably the greatest thing I have ever done in my short life.As I sat there nursing my beer I relived the feeling of Marks cock in my mouth, hard yet velvety at the same time.And then the way Mark took me in the ass for the first time of my life.What ever happened next I knew that this would always be a time that I would remember for the rest of my life.
  https://www.tumblr.com/blog/view/sloven5905115

 54. Now Open For Business
  When I went to work on Brendas garden one morning there was a strange car in the driveway. This was a car I had seen somewhere before. I put it out of my mind and went about my chores weeding a flowerbed.As usual I was wearing my special ‘gardeners uniform, a pair of cut off jeans, no shirt just the shorts. I wore no underwear either because that was the way my ‘client wanted me.
  https://www.tumblr.com/blog/view/guardiang1428563

 55. My name is Rudy and my homie Max has this banging sister, her names Sarah. Shes about 411 with big ol jugs for breast and and a decent sized ass. When she really started catching my attention was when I got expelled and had to go to a charter school. Her parents had agreed for me to be dropped off at theyre house in the mornings so I can walk to school from there I spent about 1 hour there every morning. But sometimes Sarah would open the door for me. And shed always be in her pajamas without a bra and some tight shorts that showed half her ass.
  https://www.tumblr.com/blog/view/blya21703259

 56. Bedava Free Fire Hesap Bu içerikte size ücretsiz atık hesapları vereceğiz.
  Sağlayacağımız hesaplar tamamen ücretsiz ve size özeldir.
  Bu hesaplarda altın veya elmas bulabilirsiniz.

  Bu tamamen şansınıza kalmış. Çok şanslı olduğunuzu düşünüyorsanız, güçlü bir hesabınız olabilir.
  Şansın yok dersen endişelenme çünkü en azından bedava ateş hesabın olacak.
  Ücretsiz ateşsiz hesaplar kullanırken lütfen hesap şifresini değiştirmeyin. Hesap şifresini değiştirdiğinizde, diğer arkadaşlarımız hesaba giriş yapamazlar.
  Bu durum çok üzücü çünkü hesap alıp şifrelerini değiştirenler
  bizi dinlemiyor.

  Bedava Free Fire Hesap

 57. I am Mike, 16, I do the normal things a teenage guy does, video games, hanging out with friends, sports, no girl friend fanaticize about sex.And noI have not really been on a date yet. I guess you could classify me as a jock, just not the baseball, football or basketball type. I did like cross country and really liked the long distance runs we had to do.Most of the other guys on the team hated running anything over 6 or 8 miles. Me, I felt I was just getting started at 6. It didnt matter if it was spring or winter season. It was just great to be outside. So I was definitely in shape but not muscular.
  https://www.tumblr.com/blog/view/nemeanlion5123902

 58. Marcia and Ted were into their favorite bar on a Friday night, drinking and dancing to a local rock band.Two of their friends, Larry and Joan, walked in and joined them.The two couples drank well into the night and when the bar closed down, Marcia and Ted suggested that they continue the party at their house.
  Ted turned on more rock music at the house and asked if Larry and Joan would like to smoke some weed to keep the party going.The four of them sat around and got high and eventually, the topic of conversation turned to sex.
  https://www.tumblr.com/blog/view/richterscales9135307

 59. The next morning Ryan woke to the definite sensation of something warm, wet, and wrapped around his hard and throbbingcock. Peeking under the covers his curiosity was rewarded with the deliriously sexy sight of Patty sucking him while she was in a state of pleasure and happiness. Mind you, if hed taken the time to look, he could have figured it out by the up and down motion of the covers, or by the air movement that her bobbing created. But just that lustful sight was worth the effort of his exploration.
  https://www.tumblr.com/blog/view/peripteral5773988

 60. The air conditioner on my old Honda Prelude had died along with the radio, and now I was soaking in the last breaths of the cold air. Just before the temperature in that hot box became unbearable, a pale girl on a bicycle appeared, my salvation.
  Jesus Tabitha, you said youd be home 2 hours ago. Im gonna need a jump now, I complained as I slammed my car door. Well, the skinny red head started, locking her pink mountain bike to the rack, that is what youre here for isnt it? I gave only an amiable smile as the double entendre wouldnt dawn on me for another moment. Well where the heck have you been?
  https://www.tumblr.com/blog/view/tqmedius8963302

 61. This is my first story hoped you like reading it as much as I enjoyed writing it. I appreciate any compliments and/or tips. Tell me if you want me to continue this story. Thanks <3
  Every day was different when working at the police station, but Carol was still taken aback by what she discovered when she walked into work. She was surprised when she walked into the main area to be greeted by the chief inspector Stan, who was standing next to a woman of early 30s, wearing a red latex outfit that showed an ample amount of her cleavage, which Carol could only guess was DD.
  https://www.tumblr.com/blog/view/shadowhunter4015311

 62. My 4 p.m. Timberlake spin class is about to start and all I can think about is the path my life has taken. I, Benjamin, a once bad-boy with a fetish for bees used to brothel hop and go to matinees alone to use only the most buttery of popcorn to relieve myself in times when my flesh light was stolen. It wasnt until I hit rock bottom half way through what I thought was flight of the bumblebees, when I realized I was masturbating to Akeelah and the Bee and tearing up along with Laurence Fishburne as Akeelah correctly spells logorrhea, when I decided to turn my life around. Trading matinees for daily spin classes, I have devoted my life to healthy eating, exercise and the LA lifestyle. Although my life is now back on track I cant help but have cravings for large breasts, dripping pussies, and holding my cock watching it blow with the force of one thousand fire hydrants – now thats some good shit.
  https://www.tumblr.com/blog/view/richterscales3652134

 63. Sweet Bonanza Giriş

  Sweet Bonanza oyna gün içerisinde istediğiniz gibi
  en kolay şekilde giriş yapabilir ve bu eğlenceli oyunla memnun edici bir biçimde vakit geçirebilirsiniz.

  Sweet Bonanza oyunun bulunduğu bir sitenin seçilmesi,
  Bu siteye uygun şekilde üye olunması,
  Hesaba para aktarılması,
  Giriş sayfasında yer alan casino sekmesine tıklanması,
  Sweet Bonanza oyunun burada seçilmesi ve giriş yapılması, Genel
  olarak bu adımları izleyerek çok kolay şekilde ilgili bahis sitelerinde eğlenceli Sweet Bonanza oyununu oynamaya
  başlayabilirsiniz.

  Sweet Bonanza

 64. Its hard to pinpoint exactly when it dawned upon me for the first time, but I think it was as I was relaxing in the hot tub room with Melia after I had fucked her for the first time. The realization hit me; I was essentially a god here in this primitive age of 2015. And, if I were to confine my time travels to the past from 2015, nothing could stop me from doing as I wanted. I had three beautiful women with me on board my all powerful craft, time was on my side- the technology given to me by the Jogany meant that I would not age for a couple of thousand years.
  https://www.tumblr.com/blog/view/bigdip2373236

 65. My dad and I had always been close in what some people would call an odd way. My mom passed away when I was 3 so dad basically raised me by himself. Growing up we did everything together. Cuddled (sometimes he would be naked) and watched sports, went to games, he would give me baths, and some other stuff. But as I got older I noticed how dad would start to look at me more and more and for longer amounts of time.
  https://www.tumblr.com/blog/view/hodgepodge509388

 66. Anya lay on her bed, staring at the ceiling of her moderately-sized dorm room. Her digital alarm clocks LCD display burned a crisp 4:05 AM in the darkness. In two hours and a half she would have to go to class. Her music player was still operating, singing out Pink Floyds later, more ambient sounds. In her head, she went over all the homework she had and every project due withing the next three weeks. Everything was according to schedule. She continued to stare, thinking about how she would make the most of the first weekend her roommate, Tara, was gone.
  https://www.tumblr.com/blog/view/arthur324017668

 67. I tried so hard to remember what had gotten me here.Could it have happened that first night in the movie theatre?Could it have been when he was fucking me?Could it have been in the theatre today?These are all questions that went through my head.
  The first night we went to the movies turned out to be a most memorable one.My Daddy wanted a blow job.He didnt care who was around, or if they saw, he only wanted to release and release he did.He unzipped his pants and pulled them down away from his cock then took his hand and wrapped it around the back of my neck.
  https://www.tumblr.com/blog/view/quidity5190842

 68. God I need a cigarette! I gasped as I collapsed, exhausted, at the top of the small mountain my team had just hiked up in the Lake District.
  Youre supposed to be setting us a good example. Khalid laughed as he flopped down next to me quickly followed by his two schoolmates.
  Fu…To Hell with that! I laughed, I deserve one after a walk like that.
  Still laughing at me puffing and panting the boys whispered something, then Khalid turned to me and asked nervously; Do you really want a smoke?
  https://www.tumblr.com/blog/view/siserary933043

 69. I just dont understand what happened? Jax spoke to Tyler as they rode in the front of the bus on their way back to gray rock. They continued the discussion as the boys complained about not getting to see the girls and such. The whole bus ride back was noisy. As the bus pulled into the parking lot and the cadets made their way back to the dorms Jax and Tyler made their way to the armory to check in their weapons. Jax spoke as they walked I know you dont agree with all the behind the scenes stuff he motioned with his fingers as if quoting. But I also have seen how you look and act around that cadet…whats his name…max.
  https://www.tumblr.com/blog/view/icnpiste7109297

 70. This is a story based off of one of my friends and I. He is my best friend in the entire world. I wouldnt trade what we have for anything.
  Adam is my best friend. He is about 63 and is kind of tan considering its always cold here. Hes skinny but has a lot of muscle. He is the star player on our schools basketball and baseball teams. He is so super nice to everyone and is very smart. Hes in a lot of my classes. Hes kind of shy and quiet too.
  https://www.tumblr.com/blog/view/somatognosis3987657